Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Poradnia nagrodzona za udział w projekcie

Poradnia nagrodzona za udział w projekcie

W piątek 9 grudnia 2022r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Wsparcie szkoleniowe dla pracowników placówek edukacyjnych w zakresie sposobu korzystania z narzędzi technicznych umożliwiających lub wspierających pracę zdalną.”

Projekt powstał z inicjatywy Lubelskiego Centrum Innowacji i Technologii, Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego UMWL oraz Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem projektu było podniesienie poziomu wiedzy nauczycieli i pracowników placówek oświaty z terenu woj. lubelskiego w zakresie praktycznego sposobu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji poprzez realizację szkoleń oraz usunięcie barier uniemożliwiających lub utrudniających skuteczne realizowanie procesu zdalnego nauczania i doskonalenia nauczycieli.

Podczas uroczystej gali Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski nagrodził 10 szkół i 8 poradni psychologiczno-pedagogicznych, które wykazały się największym zaangażowaniem w realizację działań projektowych. Jednym z beneficjentów projektu była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łukowie, która otrzymała dwa zestawy wysokiej klasy sprzętu komputerowego.