Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » KONFERENCJA

KONFERENCJA

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łukowie

we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

oraz Biblioteką Pedagogiczną w Łukowie

ZAPRASZA NA

KONFERENCJĘ
„PROFILAKTYKA OPARTA NA DOWODACH I PRAKTYKACH”

24 października 2019r., w godz. 13.00 – 16.00
w auli głównej I LO im. T. Kościuszki w Łukowie

Rejestracja uczestników w dniu konferencji od godz. 12.45.

PROGRAM KONFERENCJI:
1. Otwarcie konferencji mgr Elżbieta Dejryng-Pogonowska, dyrektor Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Łukowie.
2. WYNIKI DIAGNOZY PROBLEMÓW ZWIĄZANYCH Z UŻYWANIEM SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH W ŁUKOWIE ORAZ REKOMENDACJE DOTYCZĄCE OGRANICZENIA ZJAWISKA – mgr Izabela Janaszek-Talacha, psycholog PPP w Łukowie; pełnomocnik Burmistrza Miasta ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii.
3. SKUTECZNA PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ W SZKOLE, CZYLI JAKA? – dr hab. Krzysztof Ostaszewski, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, kierownik Pracowni Profilaktyki Młodzieżowej ‘ ”Pro M”.
4. OFERTA BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W ŁUKOWIE DOTYCZĄCA ZAGADNIEŃ PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ I ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY. – mgr Joanna Kapitaniuk, kierownik łukowskiej Biblioteki Pedagogicznej.
5. Przerwa kawowa.
6. MIŁOŚĆ I GRANICE. JAK SŁUCHAĆ, ŻEBY DZIECI DO NAS MÓWIŁY. JAK MÓWIĆ, ŻEBY DZIECI NAS SŁUCHAŁY. – mgr Zofia Skrzymowska, logopeda/ psychoprofilaktyk PPP w Łukowie.
7. TRENING ZASTĘPOWANIA AGRESJI Z POZIOMU PROFILAKTYKI UNIWERSALNEJ, SELEKTYWNEJ I WSKAZUJĄCEJ. – mgr Emilia Klimiuk, psycholog PPP w Łukowie.
8. DEPRESJA U DZIECI I MŁODZIEŻY ROZPOWSZECHNIENIE, OBJAWY, LECZENIE I TERAPIA. – Marcin Wałecki, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, z ca dyr. d/s med. Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie.
9. Dyskusja. Podsumowanie konferencji.