Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Informacja o ofercie wsparcia przedszkoli, szkół i placówek w roku szkolnym 2022/23

Informacja o ofercie wsparcia przedszkoli, szkół i placówek w roku szkolnym 2022/23

Szanowni Państwo dyrektorzy placówek oświatowych z rejonu działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łukowie wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom  oferuje szereg form wsparcia skierowanych do uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.

W ramach realizacji naszych zadań statutowych specjaliści Poradni gotowi są do realizowania na terenie Państwa placówek tych form wsparcia, które wynikać będą z rozpoznanych przez Państwa potrzeb, w szczególności: działań interwencyjnych, mediacyjnych, wsparcia szkoleniowego nauczycieli i specjalistów oraz indywidualnych porad i konsultacji. Jesteśmy też gotowi do realizacji zajęć z dziećmi / uczniami, np. zajęć profilaktycznych, integracyjno-adaptacyjnych, dotyczących technik uczenia się oraz spotkań z rodzicami.

Na terenie Poradni planujemy realizację cyklu zajęć dla dzieci, w tym: Trening Pewności Siebie, Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej, Przyjacie Zippiego, Podróże w nas i wokół nas, Łatwiej do szkoły, Czytanie to łatwe, Wyspa Zabaw. Kwalifikacji do zajęć dokonywać będziemy w połowie września na podstawie wniosków złożonych przez rodziców.

W ostatnich miesiącach nasza strona internetowa www.poradnia.lukow.pl została przebudowana. Mamy nadzieję, że dostęp do opracowanych informacji ułatwi klientom korzystanie z naszych usług.

Z naszą szczegółową ofertą pomocy i wsparcia możecie Państwo zapoznać się na naszej stronie internetowej w zakładce „Oferta”. Tam też znajdziecie Państwo informację dotyczącą procedury współpracy oraz rejony pracy naszych specjalistów. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z tymi informacjami.

Naszą aktywność w terenie podejmujemy na Państwa wniosek kierowany do dyrektora Poradni. W zakładce „Druki” znajdziecie Państwo wzór wniosku o przeprowadzenie działań wspomagających w celu poprawy jakości pracy przedszkola, szkoły lub placówki (wzór 15), który pomoże doprecyzować rozpoznane przez Państwa potrzeby w zakresie wsparcia przez Poradnię. Tam też zamieszczone są wszystkie inne druki opracowane na potrzeby działań diagnostyczno-orzeczniczych prowadzonych w poradni.

W zakładce „Opiniowanie i orzekanie” znajdziecie Państwo informację, w jakich sprawach  Poradnia orzeka i opiniuje oraz jaka dokumentacja niezbędna jest do podjęcia badań w celu uzyskania właściwego orzeczenia lub opinii.

W zakładce „Kontakt” oprócz danych adresowych i numerów telefonów umieszczono wykaz adresów e-mail do wszystkich pracowników merytorycznych Poradni. Ułatwić to może Państwu bezpośredni  kontakt ze specjalistami poradni. Tu możecie też skorzystać z przekierowania na nasz stronę Facebook https://www.facebook.com/ppp.lukow, gdzie zamieszczamy relacje z realizowanych przez nas działań oraz ciekawe materiały informacyjne i szkoleniowe.

Mam nadzieję, że przekazane informacje ułatwią Państwu planowanie działań w przyszłym roku szkolnym i przyczynią się do dobrej współpracy z naszą Poradnią.

Dyrektor PPP w Łukowie

mgr Elżbieta Dejryng-Pogonowska