Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Sukces w Ogólnopolskim Konkursie „Wy:myśl kwalifikację”

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie „Wy:myśl kwalifikację”

Gratulujemy kreatywności i wygranej opiekunom i uczestnikom zajęć, którzy właśnie znaleźli się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu WY:MYŚL KWALIFIKACJĘ!

 „Razem być” to autorski program zajęć grupowych opracowany przez psychologa Magdalenę Mojską-Sadowską oraz pedagoga Iwonę Połeć i realizowany w roku szkolnym 2021/2022 na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie.

Podczas cotygodniowych spotkań uczestnicy podnoszą swoje umiejętności współpracy i komunikacji w grupie rówieśniczej, a także uczą się rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
W okresie pandemii to szczególna przestrzeń dla przeciwdziałania negatywnym skutkom izolacji społecznej, gdzie w swobodnej i przyjaznej atmosferze można dzielić się emocjami, przemyśleniami oraz pomysłami na aktywność.

W ostatnim czasie grupa wzięła udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych WY:MYŚL KWALIFIKACJĘ, który polegał na przygotowaniu opisu i znaku graficznego kwalifikacji dla dzieci i młodzieży. Opracowana odznaka została nazwana „Razem być”, a zaproponowane do jej zdobycia zadania odnoszą się do szeroko rozumianych relacji rówieśniczych. Projekt zdobył uznanie jury i znalazł się wśród 16 zwycięskich propozycji spośród 152 nadesłanych zgłoszeń. Dalsze działania obejmują udział w warsztatach, które będą ukierunkowane na doprecyzowanie projektu zgodnie ze standardem aplikacji „Odznaka+”. Jest ona w fazie przygotowań, w przyszłości umożliwi wydawanie, gromadzenie, przechowywanie i udostępnianie cyfrowych poświadczeń. Będzie dostępna poprzez powstającą stronę internetową oraz w aplikacji mobilnej.

Pierwsze spotkanie z ekspertkami Instytutu Badań Edukacyjnych, paniami Ewą Frołow i Joanną Biskup odbyło się 27 stycznia 2022r., były to warsztaty design thinking w formule online. Planowane są kolejne, zarówno dla dzieci, jak i opiekunów.